Kalkulator Konstrukcji

Polecane
Inwerter sieciowy Fronius ECO 25.0-3-S
Inwerter sieciowy Fronius ECO 25.0-3-S
12 039,72 zł 11 039,72 zł 9 788,39 zł 8 975,38 zł
szt.
Inwerter sieciowy SolarEdge SE25K-RW00IBNM4
Inwerter sieciowy SolarEdge SE25K-RW00IBNM4
4 408,32 zł 3 584,00 zł
szt.
Panel fotowoltaiczny JA Solar 405 JAM54S31-405 MR FB
Panel fotowoltaiczny JA Solar 405 JAM54S31-405 MR FB
313,54 zł 254,91 zł
Poradnik Instalatora
Magazyny energii BYD – czym się charakteryzują?

Magazyn energii BYD jest niezawodnym systemem, który cieszy się dużym zainteresowaniem wśród inwestorów pragnących gromadzić energię produkowaną przez ich instalację fotowoltaiczną. Tego rodzaju systemy zapewniają możliwość współpracy nie tylko z instalacjami typu off-grid, ale także z tymi, które są podłączone do sieci, oferując pracę w trybie zasilania awaryjnego. Magazyny energii BYD charakteryzują się wysoką jakością, doskonałą trwałością oraz wieloma innymi atutami, co sprawia, że są chętnie wybierane przez instalatorów. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat rozwiązań tej marki i przekonać się, czy warto po nie sięgnąć, to zachęcamy do dalszej lektury tego artykułu!

Pompa ciepła Daikin – czy warto na nią postawić?

Interesuje Cię pompa ciepła Daikin, ale przed jej zakupem chcesz przekonać się, jakie opinie na jej temat panują w branży? Jesteś w odpowiednim miejscu! W naszym dzisiejszym artykule wyjaśnimy m.in. jakim przedsiębiorstwem jest Daikin, czym charakteryzują się oferowane przez tę markę pompy ciepła oraz czy warto się na nie zdecydować. Zachęcamy do lektury!

Panele Full Black: czy warto na nie postawić? Poradnik

Panele Full Black: czy warto na nie postawić w tworzonej przez siebie instalacji PV? To pytanie stawia sobie wielu instalatorów, którzy są na etapie doboru komponentów do planowanego systemu PV i chcą zapewnić sobie moduły wyróżniające się nie tylko pod względem niezawodności czy wydajności, ale także eleganckiego wyglądu. Walory estetyczne, jakimi charakteryzują się panele Full Black są niepodważalne, ale jak te produkty wypadają pod innymi względami? Postanowiliśmy przyjrzeć się tej kwestii w dzisiejszym artykule, w ramach którego spróbujemy znaleźć odpowiedź na pytanie: panele fotowoltaiczne Full Black – czy warto po nie sięgnąć?

Inwerter sieciowy Growatt MIC 1000TL-X2 1F

Kategoria: Nowe produkty
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 7 dni
Dostawa od: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności. Koszt wysyłki może być większy przy zamówieniu większej ilości produktów. sprawdź formy dostawy

✔️ Pomoc technika w doborze podzespołów


✔️ Rabaty dla dużych zamówień


✔️ Zaufane firmy spedycyjne

Cena: 1 211,05 zł 1211.05
Cena netto: 984,59 zł
ilość szt.
Zyskujesz 12 pkt [?]

🔒 Wszystkie transakcje są bezpieczne i szyfrowane certyfikatem SSL

towar niedostępny

Opis

Inwerter sieciowy Growatt MIC 1000TL-X2 1F


Inwerter sieciowy Growatt MIC 1000TL-X2 1F — jednofazowy falownik on-grid 1 kW z 1 MPPT, IP66

Growatt MIC 1000TL-X2 1F to kompaktowy, jednofazowy inwerter sieciowy o mocy znamionowej 1 kW z jednym trackerem MPPT. Urządzenie pracuje w standardzie 230 V AC (zakres 180–280 V), obsługuje generator PV do 1500 W oraz szeroki zakres napięcia MPPT 50–500 V DC. Dzięki wysokiej sprawności maksymalnej 97,4 %, klasie szczelności IP66, naturalnej konwekcji i rozbudowanym interfejsom komunikacyjnym (RS485, USB, opcjonalne Wi-Fi/GPRS/4G/LAN) jest przeznaczony do małych instalacji domowych oraz niewielkich systemów komercyjnych.

Najważniejsze korzyści

  • Optymalny dla małych instalacji 1 kW — moc wyjściowa 1000 W AC i zalecana moc generatora PV do 1500 W zapewniają dobry stosunek mocy modułów do falownika w mikroinstalacjach.
  • Szeroki zakres pracy MPPT — napięcie robocze MPPT 50–500 V DC, start przy 50 V, jeden tracker MPPT i jeden string, co upraszcza projekt małych instalacji i pozwala na elastyczne konfigurowanie liczby modułów w łańcuchu.
  • Wysoka sprawność — sprawność maksymalna 97,4 %, europejska 96,5 % oraz sprawność śledzenia MPPT na poziomie 99,9 % ograniczają straty konwersji DC/AC.
  • Kompaktowa, lekka konstrukcja — obudowa o wymiarach 274 × 254 × 138 mm i masie 6 kg ułatwia montaż na ścianie lub pod konstrukcją modułów.
  • Wysoka odporność środowiskowa — stopień ochrony IP66, zakres temperatur pracy −30…+60 °C i dopuszczalna wysokość montażu do 4000 m n.p.m. pozwalają na instalację na zewnątrz w zróżnicowanych warunkach klimatycznych.
  • Rozbudowane zabezpieczenia — zintegrowany rozłącznik DC, ochrona przed odwrotną polaryzacją, zabezpieczenia przepięciowe AC/DC (typ III), kontrola rezystancji izolacji, monitorowanie uziemienia, zabezpieczenia przeciwzwarciowe oraz anti-islanding i wbudowany układ monitorowania prądu upływu.
  • Cicha praca bez wentylatora — topologia beztransformatorowa z chłodzeniem przez naturalną konwekcję, typowy poziom hałasu ≤ 25 dB(A), brak elementów wirujących.
  • Łatwe monitorowanie — wyświetlacz OLED + LED, interfejsy RS485 i USB w standardzie, oraz opcjonalne moduły Wi-Fi/GPRS/4G/LAN/RF do zdalnego nadzoru przez aplikację i portal.
  • Elastyczna gwarancja — standardowo 5 lat z możliwością rozszerzenia do 10 lat (w zależności od rynku i warunków dystrybutora).

Zastosowanie

  • Mikroinstalacje domowe — dachowe lub naziemne systemy on-grid o mocy ok. 1 kW, przyłączone do sieci jednofazowej 230 V.
  • Małe instalacje prosumenckie — pojedyncze fazy w budynkach mieszkalnych, garażach, warsztatach, domkach letniskowych itp.
  • Segment małych obiektów komercyjnych — kioski, niewielkie punkty usługowe, kontenery techniczne wymagające kompaktowego, cichego falownika 1F.
  • Systemy rozproszone — jako element większej instalacji rozproszonej (kilka małych falowników zamiast jednego większego) tam, gdzie istotne jest rozdzielenie stringów lub etapowanie inwestycji.

Dane techniczne (skrócone, Growatt MIC 1000TL-X2)

Producent / typ urządzenia Growatt, jednofazowy inwerter sieciowy (stringowy), seria MIC TL-X2
Model MIC 1000TL-X2 (1 faza, 1 MPPT, zintegrowany wyłącznik DC)
Moc znamionowa AC 1000 W AC (nominalna moc wyjściowa)
Maks. zalecana moc PV (STC) 1500 W (moc modułów PV przy STC)
Liczba faz / typ sieci 1 faza, 230 V AC, przyłączenie on-grid
Wejście DC — napięcia Maks. napięcie DC: 500 V
Napięcie startu: 50 V
Napięcie nominalne: 180 V
Zakres napięcia MPPT: 50–500 V
Wejście DC — prądy / MPPT Liczba trackerów MPPT: 1
Liczba stringów na MPPT: 1
Maks. prąd wejściowy na MPPT: 16 A
Maks. prąd zwarciowy na MPPT: 24 A
Wyjście AC Moc znamionowa: 1000 W
Maks. moc pozorna: 1000 VA
Napięcie znamionowe / zakres: 230 V AC (180–280 V)
Częstotliwość sieci / zakres: 50/60 Hz (45–55 Hz / 55–65 Hz)
Maks. prąd wyjściowy: 4,8 A
Współczynnik mocy przy Pn: >0,99
Regulacja cos φ: 0,8 (indukcyjny)…0,8 (pojemnościowy)
Zniekształcenia prądu THDi: <3 %
Sprawność Sprawność maksymalna: 97,4 %
Sprawność europejska: 96,5 %
Sprawność MPPT: 99,9 %
Zabezpieczenia (wybrane) Odwrotna polaryzacja DC: tak
Wbudowany wyłącznik DC: tak
Ochrona przepięciowa AC/DC: typ III / typ III
Monitorowanie rezystancji izolacji: tak
Zabezpieczenie zwarciowe AC: tak
Monitorowanie uziemienia / prądu upływu: tak (RCMU)
Ochrona antywyspowa (anti-islanding): tak
Funkcja AFCI: opcjonalna
Obudowa i środowisko pracy Stopień ochrony: IP66
Zakres temperatur otoczenia: −30…+60 °C
Chłodzenie: naturalna konwekcja
Topologia: beztransformatorowa
Dopuszczalna wysokość instalacji: do 4000 m
Wilgotność względna: 0–100 %
Wymiary i masa Wymiary (szer. × wys. × gł.): 274 × 254 × 138 mm
Masa: 6,0 kg
Przyłącza i komunikacja Złącza DC: H4 / MC4 (opcjonalnie)
Przyłącze AC: złącze wtykowe (AC connector)
Wyświetlacz: OLED + diody LED
Interfejsy: RS485, USB (standard); Wi-Fi, GPRS, 4G, LAN, RF (opcjonalnie)
Gwarancja Standardowo 5 lat, możliwość rozszerzenia do 10 lat (zgodnie z warunkami dystrybutora / producenta)

Uwaga: podane parametry mają charakter orientacyjny i mogą ulec zmianie w zależności od wersji urządzenia oraz warunków pracy. Przed ostatecznym doborem urządzenia należy każdorazowo zweryfikować aktualną kartę katalogową producenta oraz wymagania operatora sieci dystrybucyjnej.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności. Koszt wysyłki może być większy przy zamówieniu większej ilości produktów.

Kraj wysyłki:

Dokumentacja

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium