Kalkulator Konstrukcji

Polecane
Inwerter sieciowy Fronius ECO 25.0-3-S
Inwerter sieciowy Fronius ECO 25.0-3-S
12 039,72 zł 11 039,72 zł 9 788,39 zł 8 975,38 zł
szt.
Inwerter sieciowy SolarEdge SE25K-RW00IBNM4
Inwerter sieciowy SolarEdge SE25K-RW00IBNM4
4 408,32 zł 3 584,00 zł
szt.
Panel fotowoltaiczny JA Solar 405 JAM54S31-405 MR FB
Panel fotowoltaiczny JA Solar 405 JAM54S31-405 MR FB
313,54 zł 254,91 zł
Poradnik Instalatora
Magazyny energii BYD – czym się charakteryzują?

Magazyn energii BYD jest niezawodnym systemem, który cieszy się dużym zainteresowaniem wśród inwestorów pragnących gromadzić energię produkowaną przez ich instalację fotowoltaiczną. Tego rodzaju systemy zapewniają możliwość współpracy nie tylko z instalacjami typu off-grid, ale także z tymi, które są podłączone do sieci, oferując pracę w trybie zasilania awaryjnego. Magazyny energii BYD charakteryzują się wysoką jakością, doskonałą trwałością oraz wieloma innymi atutami, co sprawia, że są chętnie wybierane przez instalatorów. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat rozwiązań tej marki i przekonać się, czy warto po nie sięgnąć, to zachęcamy do dalszej lektury tego artykułu!

Pompa ciepła Daikin – czy warto na nią postawić?

Interesuje Cię pompa ciepła Daikin, ale przed jej zakupem chcesz przekonać się, jakie opinie na jej temat panują w branży? Jesteś w odpowiednim miejscu! W naszym dzisiejszym artykule wyjaśnimy m.in. jakim przedsiębiorstwem jest Daikin, czym charakteryzują się oferowane przez tę markę pompy ciepła oraz czy warto się na nie zdecydować. Zachęcamy do lektury!

Panele Full Black: czy warto na nie postawić? Poradnik

Panele Full Black: czy warto na nie postawić w tworzonej przez siebie instalacji PV? To pytanie stawia sobie wielu instalatorów, którzy są na etapie doboru komponentów do planowanego systemu PV i chcą zapewnić sobie moduły wyróżniające się nie tylko pod względem niezawodności czy wydajności, ale także eleganckiego wyglądu. Walory estetyczne, jakimi charakteryzują się panele Full Black są niepodważalne, ale jak te produkty wypadają pod innymi względami? Postanowiliśmy przyjrzeć się tej kwestii w dzisiejszym artykule, w ramach którego spróbujemy znaleźć odpowiedź na pytanie: panele fotowoltaiczne Full Black – czy warto po nie sięgnąć?

Inwerter sieciowy Growatt MIC 3000TL-X2 1F

Kategoria: Nowe produkty
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 7 dni
Dostawa od: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności. Koszt wysyłki może być większy przy zamówieniu większej ilości produktów. sprawdź formy dostawy

✔️ Pomoc technika w doborze podzespołów


✔️ Rabaty dla dużych zamówień


✔️ Zaufane firmy spedycyjne

Cena: 1 968,45 zł 1968.45
Cena netto: 1 600,37 zł
ilość szt.
Zyskujesz 19 pkt [?]

🔒 Wszystkie transakcje są bezpieczne i szyfrowane certyfikatem SSL

towar niedostępny

Opis

Inwerter sieciowy Growatt MIC 3000TL-X2 1F


Inwerter sieciowy Growatt MIC 3000TL-X2 1F — jednofazowy falownik on-grid 3 kW z 1 MPPT, IP66

Growatt MIC 3000TL-X2 1F to kompaktowy, jednofazowy inwerter sieciowy o mocy znamionowej 3 kW, wyposażony w 1 tracker MPPT i przystosowany do współpracy z generatorem PV do 4500 W (przewymiarowanie DC/AC do ok. 150 %). Urządzenie pracuje w sieci 220/230 V AC (zakres 180–280 V), posiada szeroki zakres napięcia MPPT 50–550 V DC oraz maksymalną sprawność 97,6 % przy sprawności europejskiej ok. 97,1 %. Stopień ochrony IP66, naturalne chłodzenie konwekcyjne, niska masa 6,2 kg i wbudowane zabezpieczenia (SPD typ III AC/DC, RCMU, anti-islanding, opcjonalne AFCI) czynią go rozwiązaniem dedykowanym do małych i średnich instalacji dachowych w segmencie mieszkaniowym oraz małych obiektów komercyjnych.

Najważniejsze korzyści

  • Moc 3 kW przy dużym przewymiarowaniu DC — moc znamionowa AC 3000 W i rekomendowana moc generatora PV do 4500 W pozwalają na przewymiarowanie DC/AC do ok. 150 %, co poprawia uzysk energii przy rozproszonym nasłonecznieniu i w okresach poza szczytem.
  • Szeroki zakres pracy MPPT — zakres napięcia MPPT 50–550 V DC, nominalne napięcie pracy 360 V DC i napięcie startu 50 V ułatwiają dobór długości stringów i zapewniają wczesne załączanie inwertera.
  • Wysoka sprawność konwersji — maksymalna sprawność 97,6 %, sprawność europejska ok. 97,1 % oraz sprawność śledzenia MPPT 99,9 % minimalizują straty między generatorem PV a siecią.
  • Kompaktowa, lekka konstrukcja — obudowa o wymiarach 274 × 254 × 138 mm i masie 6,2 kg ułatwia montaż przez jedną osobę, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku.
  • Wysoka odporność środowiskowa — stopień ochrony IP66, zakres temperatur pracy −30…+60 °C, dopuszczalna wysokość instalacji do 4000 m n.p.m. oraz dopuszczalna wilgotność względna do 100 % umożliwiają zastosowanie w zróżnicowanych warunkach klimatycznych.
  • Bezpieczna praca i pełny zestaw zabezpieczeń — ochrona przed odwrotną polaryzacją DC, zabezpieczenia przepięciowe typu III AC/DC, monitorowanie rezystancji izolacji, układ monitorowania prądu upływu (RCMU), zabezpieczenia przeciwzwarciowe AC, funkcja anti-islanding oraz opcjonalna ochrona AFCI (wykrywanie łuku elektrycznego).
  • Cicha praca bez wentylatorów — topologia beztransformatorowa i chłodzenie naturalną konwekcją eliminują elementy wirujące, obniżają poziom hałasu i zwiększają niezawodność.
  • Intuicyjna obsługa i elastyczne monitorowanie — panel OLED + LED, sterowanie dotykowe oraz interfejs RS485 i USB w standardzie, z opcjonalnymi modułami Wi-Fi, GPRS, RF, LAN do zdalnego monitoringu i serwisu.

Zastosowanie

  • Mikroinstalacje domowe (prosument) — dachowe oraz naziemne instalacje PV o mocy około 3 kW w budynkach jednorodzinnych i małych obiektach mieszkalnych, przyłączone do jednofazowej sieci niskiego napięcia.
  • Małe instalacje komercyjne — sklepy, warsztaty, biura, kontenery techniczne i inne obiekty z jednofazowym przyłączem, wymagające kompaktowego i niezawodnego falownika.
  • Systemy rozproszone — jako jeden z kilku falowników w większej instalacji, gdzie z przyczyn projektowych korzystne jest dzielenie generatora PV na kilka niezależnych stringów i urządzeń.
  • Instalacje w trudnych warunkach zewnętrznych — obszary o podwyższonej wilgotności, zapyleniu oraz szerokim zakresie temperatur, gdzie wymagana jest wysoka szczelność obudowy (IP66) i naturalne chłodzenie bez wentylatorów.

Dane techniczne (skrócone, Growatt MIC 3000TL-X2 1F)

Producent / seria Growatt, seria MIC 1000–3300TL-X2 (Pro), jednofazowe inwertery on-grid z 1 MPPT
Model MIC 3000TL-X2 1F (3000 W, 1 faza, 1 MPPT, wbudowany wyłącznik DC)
Zastosowanie Jednofazowy inwerter sieciowy on-grid do instalacji dachowych i naziemnych w budownictwie mieszkaniowym i małych obiektach komercyjnych
Maks. rekomendowana moc PV (STC) 4500 W (przewymiarowanie DC/AC do ok. 150 %)
Liczba trackerów MPPT / stringów 1 MPPT, 1 string na MPPT
Maks. napięcie DC 550 V DC
Napięcie startu / nominalne DC Start: 50 V DC
Nominalne: 360 V DC
Zakres napięcia MPPT 50–550 V DC
Maks. prąd wejściowy / prąd zwarciowy (DC) Maks. prąd wejściowy na MPPT: 16 A
Maks. prąd zwarciowy na MPPT: 24 A
Moc znamionowa AC / moc pozorna Moc znamionowa AC: 3000 W
Maks. moc pozorna AC: 3000 VA
Napięcie i częstotliwość sieci Napięcie znamionowe: 220/230 V AC
Zakres: 180–280 V AC
Częstotliwość: 50/60 Hz (zakres: 45–55 Hz / 55–65 Hz)
Maks. prąd wyjściowy AC 14,3 A
Współczynnik mocy / THDi cos φ przy Pn: >0,99
Regulacja cos φ: 0,8 (indukcyjny) … 0,8 (pojemnościowy)
THDi: <3 %
Sprawność Sprawność maksymalna: 97,6 %
Sprawność europejska: ok. 97,1 %
Sprawność MPPT: 99,9 %
Stopień ochrony / chłodzenie / topologia Stopień ochrony: IP66
Chłodzenie: naturalna konwekcja
Topologia: beztransformatorowa (transformerless)
Zakres temperatur pracy / warunki środowiskowe Temperatura otoczenia: −30…+60 °C
Wilgotność względna: 0–100 %
Maks. wysokość instalacji: 4000 m n.p.m.
Pobór mocy w nocy: <0,5 W
Złącza i komunikacja Złącza DC: H4 / MC4 (opcjonalnie)
Złącze AC: złącze wtykowe (AC connector)
Wyświetlacz: OLED + diody LED
Interfejsy: RS485, USB (standard)
Moduły opcjonalne: Wi-Fi, GPRS, RF, LAN (monitoring online)
Wymiary / masa Wymiary (szer. × wys. × gł.): 274 × 254 × 138 mm
Masa: 6,2 kg
Zabezpieczenia Odwrotna polaryzacja DC: tak
Monitorowanie rezystancji izolacji: tak
Monitorowanie uziemienia / prądu upływu (RCMU): tak
Zabezpieczenie przeciwzwarciowe AC: tak
Ochrona przeciwwyspowa (anti-islanding): tak
SPD AC/DC: typ III / typ III
AFCI (detekcja łuku): opcjonalnie
Certyfikaty (wybrane) Zgodność m.in. z: CE, CEI 0-21, VDE-AR-N 4105, VDE 0126-1-1, EN 50549-1, IEC 62116, IEC 61727, G98 i innymi normami zależnie od rynku docelowego

Uwaga: podane parametry mają charakter orientacyjny i mogą ulec zmianie w zależności od wersji urządzenia oraz warunków pracy. Przed ostatecznym doborem urządzenia należy każdorazowo zweryfikować aktualną kartę katalogową producenta oraz wymagania operatora sieci dystrybucyjnej.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności. Koszt wysyłki może być większy przy zamówieniu większej ilości produktów.

Kraj wysyłki:

Dokumentacja

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium