Kalkulator Konstrukcji

Polecane
Inwerter sieciowy Fronius ECO 25.0-3-S
Inwerter sieciowy Fronius ECO 25.0-3-S
12 039,72 zł 11 039,72 zł 9 788,39 zł 8 975,38 zł
szt.
Inwerter sieciowy SolarEdge SE25K-RW00IBNM4
Inwerter sieciowy SolarEdge SE25K-RW00IBNM4
4 408,32 zł 3 584,00 zł
szt.
Panel fotowoltaiczny JA Solar 405 JAM54S31-405 MR FB
Panel fotowoltaiczny JA Solar 405 JAM54S31-405 MR FB
313,54 zł 254,91 zł
Poradnik Instalatora
Magazyny energii BYD – czym się charakteryzują?

Magazyn energii BYD jest niezawodnym systemem, który cieszy się dużym zainteresowaniem wśród inwestorów pragnących gromadzić energię produkowaną przez ich instalację fotowoltaiczną. Tego rodzaju systemy zapewniają możliwość współpracy nie tylko z instalacjami typu off-grid, ale także z tymi, które są podłączone do sieci, oferując pracę w trybie zasilania awaryjnego. Magazyny energii BYD charakteryzują się wysoką jakością, doskonałą trwałością oraz wieloma innymi atutami, co sprawia, że są chętnie wybierane przez instalatorów. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat rozwiązań tej marki i przekonać się, czy warto po nie sięgnąć, to zachęcamy do dalszej lektury tego artykułu!

Pompa ciepła Daikin – czy warto na nią postawić?

Interesuje Cię pompa ciepła Daikin, ale przed jej zakupem chcesz przekonać się, jakie opinie na jej temat panują w branży? Jesteś w odpowiednim miejscu! W naszym dzisiejszym artykule wyjaśnimy m.in. jakim przedsiębiorstwem jest Daikin, czym charakteryzują się oferowane przez tę markę pompy ciepła oraz czy warto się na nie zdecydować. Zachęcamy do lektury!

Panele Full Black: czy warto na nie postawić? Poradnik

Panele Full Black: czy warto na nie postawić w tworzonej przez siebie instalacji PV? To pytanie stawia sobie wielu instalatorów, którzy są na etapie doboru komponentów do planowanego systemu PV i chcą zapewnić sobie moduły wyróżniające się nie tylko pod względem niezawodności czy wydajności, ale także eleganckiego wyglądu. Walory estetyczne, jakimi charakteryzują się panele Full Black są niepodważalne, ale jak te produkty wypadają pod innymi względami? Postanowiliśmy przyjrzeć się tej kwestii w dzisiejszym artykule, w ramach którego spróbujemy znaleźć odpowiedź na pytanie: panele fotowoltaiczne Full Black – czy warto po nie sięgnąć?

Panel fotowoltaiczny Longi LR7-54HVB-470M FB

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 4 dni
Dostawa od: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności. Koszt wysyłki może być większy przy zamówieniu większej ilości produktów. sprawdź formy dostawy

✔️ Pomoc technika w doborze podzespołów


✔️ Rabaty dla dużych zamówień


✔️ Zaufane firmy spedycyjne

Cena: 476,73 zł 476.73
Cena netto: 387,59 zł
ilość szt.
Zyskujesz 4 pkt [?]

🔒 Wszystkie transakcje są bezpieczne i szyfrowane certyfikatem SSL

towar niedostępny

Opis

Panel fotowoltaiczny Longi LR7-54HVB-470M FB


Panel fotowoltaiczny LONGi Hi-MO X10 LR7-54HVB-470M FB 470 W — monokrystaliczny moduł back-contact Full Black do instalacji dachowych

LONGi LR7-54HVB-470M FB to wysokosprawny, monokrystaliczny moduł fotowoltaiczny serii Hi-MO X10, oparty na ogniwach N-type HPBC 2.0 (back-contact), o mocy znamionowej 470 Wp i sprawności 23,0 %. Konstrukcja single glass (szkło-folia) z 3,2 mm hartowanym szkłem od strony frontowej, 108 półciętymi ogniwami w układzie 6 × 18 oraz czarną ramą Full Black (FB) zapewnia bardzo wysoką gęstość mocy, nowoczesny wygląd i długoterminową niezawodność w instalacjach dachowych i małych systemach komercyjnych. Zastosowana technologia N-type BC ogranicza degradację mocy, zapewnia niskie współczynniki temperaturowe i stabilny uzysk energii w całym okresie eksploatacji.

Najważniejsze korzyści

  • Zaawansowana technologia N-type HPBC 2.0 (back-contact) — ogniwa typu N z kontaktami na tylnej stronie eliminują zacienienie przedniej powierzchni przez szyny zbiorcze (0 BB), co zwiększa sprawność modułu, poprawia uzysk energii przy niskim nasłonecznieniu i ogranicza degradację (≤ 1 % w 1. roku, następnie ≤ 0,35 %/rok).
  • Wysoka moc i sprawność w segmencie residential — moc znamionowa 470 Wp przy sprawności 23,0 % w kompaktowym formacie 1800 × 1134 mm, co pozwala uzyskać dużą moc z ograniczonej powierzchni dachu.
  • Design Full Black (FB) — jednolity, „pure black” wygląd bez widocznych busbarów, czarna rama i niska refleksyjność (low glare) ułatwiają integrację z nowoczesnymi pokryciami dachowymi i wymagającymi projektami architektonicznymi.
  • Niskie współczynniki temperaturowe — współczynnik mocy −0,26 %/°C, napięcia −0,20 %/°C oraz dodatni współczynnik prądu +0,05 %/°C ograniczają spadek uzysku w wysokich temperaturach roboczych modułu.
  • Długie gwarancje i niska degradacja30-letnia gwarancja na produkt i 30-letnia gwarancja liniowa na moc, z zachowaniem co najmniej 88,85 % mocy znamionowej po 30 latach (0–3 % tolerancji dodatniej, ≤ 1 % spadku w 1. roku, ≤ 0,35 %/rok w latach 2–30).
  • Odporność mechaniczna — maksymalne obciążenie statyczne 5400 Pa (przód, śnieg) i 2400 Pa (tył, wiatr) oraz test gradu z kulą 25 mm przy prędkości 23 m/s zapewniają bezpieczeństwo pracy w trudnych warunkach atmosferycznych.
  • Standard 1500 V DC — kompatybilność z systemami o napięciu DC 1500 V umożliwia budowę dłuższych łańcuchów modułów, redukując koszty BOS i upraszczając projektowanie instalacji.
  • Wysoka jakość wykonania — hartowane szkło 3,2 mm z powłoką antyrefleksyjną, czarna rama z anodowanego aluminium, puszka przyłączeniowa IP68 oraz przewody 4 mm² o długości standardowej (± 1200 mm lub +400/−200 mm, w zależności od konfiguracji).

Zastosowanie

  • Instalacje dachowe na budynkach mieszkalnych (segment premium) — szczególnie tam, gdzie wymagane są: wysoka moc z m², niska degradacja mocy oraz estetyka Full Black.
  • Małe i średnie instalacje komercyjne — dachy obiektów usługowych, biurowych i użyteczności publicznej, w których kluczowy jest długi okres gwarancyjny (30 lat) i stabilny uzysk energii.
  • Instalacje o ograniczonej powierzchni — projekty, w których istotna jest maksymalizacja mocy przy niewielkiej liczbie modułów (np. dachy o skomplikowanej geometrii, lukarny, połacie częściowo zacienione).
  • Systemy on-grid 1500 V DC — stringowe instalacje dachowe i małe naziemne, projektowane w standardzie 1500 V, wykorzystujące dłuższe łańcuchy modułów.
  • Projekty z horyzontem pracy ≥ 30 lat — inwestycje nastawione na bardzo długi okres eksploatacji, gdzie wymagana jest niska degradacja, wysoka niezawodność oraz pełna certyfikacja wg IEC 61215 / IEC 61730 / IEC 62941.

Dane techniczne (skrócone)

Producent / seria LONGi Solar, seria Hi-MO X10 LR7-54HVB (Residential PV Modules, BC-cell, Full Black)
Model modułu LR7-54HVB-470M FB (470 Wp, single glass, Full Black)
Moc znamionowa Pmax (STC) 470 Wp, tolerancja mocy 0…+3 %
Sprawność modułu (STC) 23,0 %
Technologia ogniw / liczba ogniw N-type HPBC 2.0 (back-contact), monokrystaliczne, półcięte, 108 ogniw (układ 6 × 18)
Parametry elektryczne (STC) Pmax: 470 W
Voc: 40,07 V
Isc: 14,93 A
Vmpp: 33,05 V
Impp: 14,23 A
Parametry przy NOCT Pmax: 358 W
Voc: 38,08 V
Isc: 12,00 A
Vmpp: 31,41 V
Impp: 11,41 A
Maksymalne napięcie systemu / bezpiecznik DC 1500 V (IEC), maksymalny prąd bezpiecznika w stringu 25 A
Współczynniki temperaturowe Pmax: −0,26 %/°C
Voc: −0,20 %/°C
Isc: +0,05 %/°C
NOCT (nominalna temp. ogniwa): 45 °C ± 2 °C
Zakres temperatur pracy −40…+85 °C
Konstrukcja modułu Przód: single glass, szkło hartowane 3,2 mm z powłoką antyrefleksyjną (coated tempered glass)
Tył: folia (backsheet)
Rama: aluminium anodowane, kolor czarny (black frame)
Wymiary (dł. × szer. × gr.) 1800 × 1134 × 30 mm
Masa modułu 21,6 kg
Puszka przyłączeniowa / przewody / złącza Puszka: IP68, 3 diody bypass
Przewody: 4 mm², standardowo ± 1200 mm lub +400/−200 mm (w zależności od wersji regionalnej)
Złącza: złącza kompatybilne z MC4 (np. MC4-EVO2)
Obciążenia mechaniczne (testowe) Przód: do 5400 Pa (śnieg)
Tył: do 2400 Pa (wiatr)
Test gradu: kula lodowa 25 mm, prędkość 23 m/s
Pakowanie 36 szt. na palecie, 216 szt. w kontenerze 20’ GP, 864 szt. w kontenerze 40’ HC
Certyfikaty IEC 61215, IEC 61730, IEC 62941
ISO 9001 (jakość), ISO 14001 (środowisko), ISO 45001 (BHP)
Gwarancja produktowa / na moc 30 lat gwarancji na produkt (materiały i wykonanie)
30-letnia gwarancja liniowa na moc:
– 1. rok: ≥ 99 % mocy znamionowej
– lata 2–30: maks. 0,35 % spadku mocy rocznie
– po 30 latach: ≥ 88,85 % mocy znamionowej

Uwaga: podane parametry mają charakter orientacyjny i mogą ulec zmianie w zależności od wersji urządzenia oraz warunków pracy. Przed ostatecznym doborem urządzenia należy każdorazowo zweryfikować aktualną kartę katalogową producenta oraz wymagania operatora sieci dystrybucyjnej.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności. Koszt wysyłki może być większy przy zamówieniu większej ilości produktów.

Kraj wysyłki:
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium